Стручност и знање пре свега...
У шабачкој библиотеци 25. маја 2023.године организован је стручни семинар за библиотекаре Мачванског округа:“НОВИНСКА ПИСМЕНОСТ И КРИТИЧКО МИШЉЕЊЕ“

Предавачи:Бојан Кундачина, Исидора Ињац, и Јасна Бркић из Библиотеке града Београда

Семинар је имао за циљ да подстакне и обучи библиотекаре, да у својим установама покрену едукацију грађана у овој области. Учесници су стекли основна знања о новинској писмености: шта је новинска писменост и зашто је важна за појединца и друштво, како медији и новинарство утичу на друштво у добу постистине, како препознати манипулативне медијске технике, како идентификовати лажне вести, фотографије, видео садржаје, профиле на друштвеним мрежама, шта су алгоритми, њузфидови, филтрирани балони и ехо-коморe, која је разлика између ботова, тролова и киборга, како пронаћи изворе поузданих информација, како ефикасно претраживати веб... Они су добили детаљна упутства и материјал који им омогућава да постану едукатори и успешно воде радионице новинске писмености у својим установама.

Објављено: 26.05.2023. - 14:45:10

Календар вести у 2023.