Хуманитарна представа за Игора Бркића
Представу је организовала Филмска и ТВ продукција МС-ФИЛМ из Љубовије, уз медијску подршку интернет портала Ривера инфо и Радио Љубовија Туп-Туп. Хуманитарну представу подржали су још Библиотека Милован Глишић и хотел Дринска ласта.

Највећа захвалност иде позоришној и филмској глумици Марији Масал, која је изразила жељу да помогне у акцији прикупљања добровољних прилога за Игора Бркића, шеснаестогодишњег дечака из Љубовије који се тренутно налази у Турској где је урађена операција. За наставак лечења и даље терапије неопходно је прикупити још 150.000 евра.

Сви који су у могућности и желе да помогну, уплате могу извршити на текући рачун мајке, Драгана Бркић: 160-5300101571906-42.

„Улица црвених вењера“ је прича о жени са села и њеном несналажењу у свету пуном лицемерја и двоструких аршина. То је прича о односу између мужа и жене, о односу снаје и свекрве, прича у којој се свака жена може пронаћи на исти или различит начин.

Објављено: 14.03.2024. - 11:56:02
Одржана скупштина БДС
1. редовна седницa Скупштине Библиотекарског друштва Србије у мандатном периоду 2023-2027. године одржана је 12. марта 2024 годинеса у Амфитеатру Народне библиотеке Србије.

У пријатној радној атмосфери у присуству 73 од 109 делегата, са успехом су испуњене све тачке дневног реда а кроз извештаје о раду у претходној години подсетили смо се заједничких активности, програма и успешних сарадњи.

Размотрен је и усвојен програм рада за 2024. годину a усвојени су и нови правилници о додели годишњих награда БДС.

Похваљене су Драгана Стаменовић и Бојана Грујић, председавајуће Подружницe Пчињског и Јужно-бачког округа за посебан допринос развоју подружница.

Скупштини Библиотекарског друштва Србије као делегат из Мачванског округа присуствовао је Стојан Ивановић, библиотекар из љубовијске библиотеке „Милован Глишић“.

Објављено: 13.03.2024. - 19:49:18
Прикажи страну:       >>