Изложба "Дрински сплавари"
У оквиру програма предстојеће Дринске регате библиотека "Милован Глишић" организovala je изложбу "ДРИНСКИ СПЛАВАРИ" аутора Синише Спасојевића и Јасне Станковић из Бајине Баште.Путем ретких преосталих фотографија прибављених из приватних породичних албума и ненаметљивом нарацијом публика у Љубовији imala je priliku да се упозна или пак подсти,једног,некада веома популарног заната у готово свим крајевима око река Дрине а којег више нема.Изложба је била веома добро посећена а поставка ће трајати седам дана тако да ће моћи да је види још већи број посетилаца.

Објављено: 11.07.2019. - 11:03:19
Како подстакнути децу да читају током распуста?
Школски распуст који је за основце недавно почео одлична је прилика да помогнете деци да пронађу добре књиге и уживају у предностима читања током лета. Бројна истраживања показују да се развој читалачких вештина драстично успорава код деце која током лета не читају, што се касније одражава на њихове опште читалачке способности, које су веома значајне за даље школовање. Родитељи могу да на различите начине код своје деце подстакну жељу за читањем. Уколико негде путујете, потрудите се да књига буде незаобилазни део дететовог пртљага. Ако је дете тек кренуло у школу и не уме само да чита, сваки тренутак који вам се учини згодним искористите да читате детету – у колима, на плажи, у парку… Организујте заједничке одласке у библиотеку или књижару и подстакните дете да само одабере књигу која му се допада. За подстицање читалачких навика веома су корисни и разговори с дететом о књизи коју сте му читали или коју је само прочитало. Kако би деци и младима понудила занимљиве књиге за читање преко распуста, библиотека *Милован Глишић* се потрудила да набави најактуелније књиге за децу и младе.Велики избор сликовница за најмлађе читаоце, авантуристички романи , енциклопедије, речници, стрипови и други наслови могу се пронаћи у библиотеци. Зато не оклевајте и учините лето садржајнијим дружећи се са књигом и вашом библиотеком.ДОБРО ДОШЛИ.....

Објављено: 28.06.2019. - 13:14:37
Прикажи страну:       >>