Обележена годишњица убиства краља Александра
Општинска организација удружења потомака ратника 1912-1920.браћа Рибникар из Љубовије и библиотека „Милован Глишић“ организовали су
Т Р И Б И Н У - поводом 85.година од убиства краља Александра Карађорђевића.На трибини је веома надахнуто , са пуно историјских чињеница,докумената и детаља говорио историчар Сретен Цветојевић-Цвеле, председник удружеља. Многи писци, историчари, аналитичари и политичари изнели су своја виђења те велике трагедије, а њихове анализе и размишљања усмерени су углавном на политичку позадину краљевог убиства, као и анализе како би изгледала будућност да је могао бити спречен атентат на краља.Сви они готово да се нису дотакли самог атентата и његовог евентуалног спречавања.Присутни у сали синоћ су имали заиста јединствену прилику да у предавању проф. Цветојевића до детаља чују и најситније појединости од припреме, извршења и последице атентата на краља Александра.Остаје само питање зашто једна овако квалитетна и актуелна трибина није побудила већу пажљу љубовијских историчара и не само њих, као и пажњу ученика наших школа.

Објављено: 26.10.2019. - 12:09:22