Духовне свечаности Азбуковице
Развијајући свест о сопственим културним вредностима, очувању и креирању културног идентитета, Азбуковачке духовне свечаности су се издвојиле из великог броја манифестацијa сличног карактера и својим програмским садржајима поставиле нове стандарде у културној понуди Од 10. до 15. септембра 2018. године Љубовија постаје својеврсна културна престоница Подриња. Азбуковачке духовне свечаности оживеле су културну сцену далеко од престонице, а од почетка су подједнако утемељене на традицији, као и на савремености.
Духовне свечаности Азбуковице 2018. год. су значајна културна манифестација која за циљ има неговање, проучавање и афирмисање вредности наше православне вере и националне културе.Свечано отварање заказано је за понедељак, 10. септембар, а посетиоце манифестације очекује богат програм из области културе, књижевности, музичке и позоришне уметности.Oве године ова значајна манифестација биће у знаку обележавања значајних јубилеја, 100 година од завршетка Великог рата, осам векова од крунисања Стефана Првовенчаног и обележавања 200 година постојања цркве Св. Николаја у Цапарићу.

ДУХОВНE СВЕЧАНОСТИ АЗБУКОВИЦЕ
( Од 10. до 14. септембра 2018 . г.)

ПРОГРАМ

понедељак, 10. септембар ( сала СО-е Љубовија)

19. часова – Изложба “ Стефан Првовенчани у књижевности и историографији”-поводом осам векова од утемељења српске државности у средњем веку“ Библиотеке „Стефан Првовенчани“ из Краљева аутора Данке Спасојевић и Иване Хренко.
20. часова
Промоција књига: „Србија 1217“ Синише Мишића и Радивоја Радића и „Моравска Србија“ Синише Мишића,- професора Филозофског факултета из Београда

уторак, 11 септембар ( сала СО-е Љубовија)

20. часова – књижевна трибина „ Савремена српска поезија са посебним освртом на поезију Милосава Тешића“ . Учествују: академик Милосав Тешић и професор Филолошког факултета у Београду Михајло Пантић