Ратна дејства у Азбуковици и Подрињу 1914. године
Милан С. Младеновић
РАТНА ДЕЈСТВА У АЗБУКОВИЦИ И ПОДРИЊУ 1914.ГОДИНЕ

У времену када обележавамо јубилеје Великог рата пред нама је још једно изузетно вредно дело аутора Милана Младеновића,у издаљу библиотеке „Милован Глишић“, које нас подсећа на херојска дела јунака Подриња и Азбуковице у Првом светском рату.Поред претходних књига које се баве војним и цивилним жртвама у азбуковачком крају у овој, аутор хронолошки, из дана у дан бележи ратна дејства у Подрињу и Азбуковици 1914. год. и читаоцима нуди обиље података и недовољно познатих чињеница.
Бележи борбе 5.пешадијског пука и 5. Пешадијског кадровског пука на Јагодњи и Соколској планини, борбена дејства на Рожњу, Прослопу, Милетини и Равном као и борбе 4. Пешадијског пука на Гучеву, Соколској планини и Мачковом камену.Посебно треба скренути пажњу читаоцима на подвиг и погибију пуковника Душана Пурића, легендарног команданта 4. Пука на Мачковом камену који су у овој књизи врло пластично и детаљно описани.

Објављено: 31.07.2018. - 19:21:52