Обележен Светски дан поезије
Библиотека „Милован Глишић“ из Љубовије поводом Светског Дана поезије организовала је 21. марта Песнички сусрет ученика Средње школе „Вук Караџић“ са еминентним песницима редакције „Витез“ из Београда,. Своју поезију гимназијалцима су представили Недељко Попадић, Љубомир Ћорилић,Перо Солар , Раде Ђерговић и млада лозничка песникиња Слободанка Маринковић. Да поезија може да буде актуелна и да носи снажну друштвено-ангажовану поруку уверили су се присутни ученици који су с уживањем пратили програм својих омиљених песника.
Чланови новинарске секције имали су занимљив дијалог са песницима интерсејући се посебно за место и улогу коју поезија има данас и како она „обликује“ младе људе.
Своје стихове говорила је Виолета Стевић, ученица IV2 разреда Гимназије као и Вељко Васић.
Цео догађај је употпуњен музичком пратњом на клавиру (Соња Вајкановић и Ива Перић). Модератори су били Милица Момић и Милош Вујадиновић.
Илустрације: Теодора Павловић и Кристина Цвијић Библиотека се посебно захваљује професорима српског језика и књижевности Нади Новаковић и Соњи Мандић на ангажовању и осмишљавању овог програма. Такође желимо да се захвалимо Гимназији и њеном дирекрору Милану Јовановићу који су се показали као добри домаћини.

Објављено: 23.03.2018. - 20:07:39