Успешно одржана манифестација "Светлост Видовдана"
Мислим да слободно могу да кажем да смо скромно, али достојно обележили празник којим смо купили царство небеско.

Пожешка филхормонија је сјајна.

Изузетно симпатичан аматерски хор чија најмлађа чланица има 15 а најстарија 75 година.

Ово им је био први наступ ван Пожеге, и одрадили су га одлично, упркос техничким проблемима

Видовдан је, уз Савиндан, најзначајнији српски празник.

Темељ и стуб нашег националног идентитета.

За време краљевине, Видовдан је био нерадан дан.

У свим местима се прикладно обележавао разним догађајима.

Дошло је време да се та култура обнови:

Библиотека "Милован Глишић" покренула је, прву по реду, манифестацију "Светлост Видовдана."

Протонамесник Петар Цвејић одржаo je Видовданску беседу."Ретки су догађаји у историји једног народа који ту историју обележе за сва времена.Први је Светосавље као срж српског духовног бића и историјска мисао водиља,а други је Видовдан као завет и жртва који је одредио Србе као народ.У прошлости,а и у савременој историји,Србија је често на Видовдан морала да бира свој пут.

Филозофија Косова,то је филозофија феникс-птице,филозофија Голготе.Данас сви благосиљамо честитог кнеза Лазара што се није мирио са ропством,што није веровао у вечито трајање Турског царства,а веровао је у победу Видовданске мисли над њим.То је најкрупнија мисао Видовданске идеологије која има етичку снагу.

Објављено: 30.06.2024. - 13:55:39