Изложба и поетско-музичко вече
Дан општине Љубовија обележава се 3. јуна, а претходних неколико дана публика је могла да ужива у разноврсном програму кроз културно-уметничке и спортске догађаје.

У недељу у вечерњим сатима у холу биоскопа одржана је изложба мозаика проф. Мирослава Лазовића. Поставка ће бити у холу наредна два дана, а након тога поклоњена Општини Љубовија. Професор Мирослав Лазовић излагао је на више од 30 самосталних изложби и добитник је бројних награда и признања.

Након изложбе, посетиоци су уживали у сали биоскопа у поетско-музичкој вечери Љубовија у стиху. На сцени су стихове читали песници из Љубовије, Марија Тодоровић, Ана Јовановић, Срђан Ристић и Милан Ђорђић. Стихове младе песникиње Мирјане Митровић, која је била спречена да присуствује догађају, читала је Маријана Петаковић. Цео програм пратио је Дечји хор “Лудмер” из Братунца, што ће бити увод за планирано братимљење Општине Љубовија и Општине Братунац на свечаној седници Скупштине општине Љубовија која се одржава данас.

Објављено: 03.06.2024. - 11:40:02