Књижевно вече и промоција књиге "Реч о Љуби"
10 маја у сали СО Љубовија одржана је промоција књиге Реч о Љуби
О књизи су говорили: проф. др. Милољуб Албијанић , уредник издања и проф. Љубиша Антонијевић
Књига Реч о Љуби-животна, душевна и духовна диманзија је посвећена проф. др. Љубомиру Протићу, истакнутом српском математичару и педагогу, чији је живот и рад оставио дубок траг у области образовања и науке у Србији
У веома надахнутом говору професор Албијанић, је поред осталог, истакао да је професор др. Љубомир Протић пре свега био духовни човек.“Књига садржи зраке његовог животног и радног искуства, његове осећаје и човечанске врлине и честице његових духовних видика. Она је плод његовог бивства и стваралаштва, уз текстове који су написали његови пријатељи и сарадници“ рекао је проф. Албијанић. Модератор програма био је директор библиотеке Срђан Ристић.

Објављено: 13.05.2024. - 08:21:56