„Kлаустрофобична комедија“: Представа у представи
Синоћ су љубитељи позоришне уметности у Љубовији имали прилику да уживају у представи „ Kлаустрофобична комедија“ у режији Душана Ашковића, коју су извели глумци Поетског театра из Обреновца

Ову представу режирао је у Зваздара театру 1987. године Душан Kовачевић, а за телевизију снимљена је 1990. године.

Написана након Светог Георгија, ова драма истражује позицију обичних људи који покушавају да се снађу у репресивном систему полицијске државе. У трагикомичним тоновима, Kовачевић показује оно што је за наше подручје последњих тридесет година препознатљиво и актуелно - у коликој је мери политика присутна у нашем свакодневном животу.На недавно завршеним 20. аматерским свечаностима глумци овог театра Александар Тадић који је тумачио лик Саве оџачара проглашен је носиоцем „Миливојевог штапа „а за сликовито приказан лик признање је додељено Ненаду Симеуновићу који је тумачио лик Вулета милиционера.

Објављено: 29.04.2024. - 09:24:04