Kултура ћирилице
Поводом Дана града Шапца у галерији Библиотеке шабачке 19.4.2024. године свечано је отворена изложба Буђење у оквиру едиције Kултура ћирилице. Изложба је припремана месецима и обухвата радове 124 ученика сва четири разреда: слике, графике, фотографије, рељефе, експонате рађене техником уметничког веза, уметничку керамику, костиме, просторне инсталације... Аутори поставке су Мина Ступар и Драгана Малишић Марковић. На свечаности отварања, публика је уживала и у традиционалној народној песми Маријо, ћеро мори, коју је отпевала Kатарина Вучинић, ученица четвртог разреда.На позив колега из шабачке библиотеке обележавању Дана града и отварању изложбе присуствовали су наши библиотекари из Љубовије Стојан Ивановић и Јасмина Јефтенић.

,,Данас је хол Библиотеке шабачке процветао. Изложбу посвећујемо једном дрвету, али то није обично дрво, за нас је то посебно дрво. Магнолија испред Библиотеке шабачке је обележје и заштитни знак, не само библиотеке него и нашег града. Сваког пролећа, изнова и изнова се радујемо цветовима овог дивног дрвета које је свој мир и срећу нашло покрај књига и покрај људи који га воле и поштују. Овом изложбом смо желели да подсетимо на важност повезаности са природом и дубљим значењем које се крије иза сваке појаве у њој”, рекла је на отварању изложбе Невенка Ђокић, директорка школе.

Изложбу је отворио др Бранко Џиновић, члан Градског већа за културу и информисање.

Објављено: 22.04.2024. - 09:10:31