Зелени вебинар
У оквиру стручног усавршавања библиотекара, данас, 24. јануара 2024. године имали смо прилику да пратимо вебинар БДС-а, на тему „Зелене библиотеке”
Организатор вебинара била је Радна група БДС за одрживи развој у библиотекама.

На ову тему говорила је Даниела Скоковић, библиотекар саветник и координатор БДС Радне групе за одрживи развој у библиотекама.

У данашње време животну средину угрожавају климатске промене, као и други лоши утицаји, укључујићи и друштвене неједнакости. Све организације би требало да стреме заштити животне средине кроз одрживи развој, што укључује и све типове библиотека, a
које могу да преузму активну и битну улогу у одрживом развоју.

Зелена и одржива библиотека је библиотека која уважава еколошке, економске и друштвене принципе одрживости. Зелене и одрживе библиотеке могу да буду различитих величина, али морају имати јасан програм одрживости истакла је, поред осталог г. Скоковић.

Објављено: 24.01.2024. - 14:19:47