Неуморни завичајац
Из пера нашег суграђанина Милана Младеновића, крајем 2023.године ,изашла је још једна књига о пореклу и родослову фамилије Митровић из Леовића чије издавач, као и до сада, Библиотека „Милован Глишић“из Љубовије.Овом књигом о Митровићима из Леовића Милан С. Младеновић слаже мозаик једне другачије Азбуковице из прошлости, али и отвара углавном за ширу публику непознато поглавље о Миољштацима и фамилијама које су се одавде разврежиле у Торник, Љубовиђу, Шапаре, Врхпоље, Читлук, Љубовију али и бројна друга места широм Србије и света. У овој књизи аутор се није задовољио само да истражи порекло и родослов Митровића, од њихових давних предака из околине Дебра, Боке, Пљеваља, и Невесиња до данас, већ је истраживао и описао и настанак других фамилија Миољштака из овог рода-Јовановића, Павловића, Тешића, и Тодоровића из Леовића, Ристановића, Ненадовића, Марковића, Петровића, Цветојевића, и Павловића из Врхпоља, Тријића , Мијаиловића и Цвијића из Читлука и Љубовије.Због тога је књига „Порекло и родослов фамилије Митровић из Леовића“ нешто знатно веће и вредније од обичне монографије једне, релативно мале фамилије.

Објављено: 23.01.2024. - 09:43:19