Немањићи и време српског средњег века
У оквиру „Духовних свечаности Азбуковице“ проф. др. Душко Лопандић, одржао је синоћ веом инспиративно и надахнуто предање о благородној лози Немањића и српском средњем веку.Готово пуна два часа проф.Лопандић говорио је о успону и крају средњовековне Србије, о рађању и успону краљевине, о царству и одбрани од османске најезде, све до пада деспотовине исцрпне историје која је почела од предака Немањића, преко саме „светородне династије“ ( Стефан Немања. Свети Сава, Стефан Првовенчани, Радослав, Владислав, Урош први, Драгутин, Урош други, Милутин, Стефан Урош трећи Дечански, цар Душан и Урош) све до њених следбеника и потомака.Посебно треба похвалити ученике основне и средње школе који су са својим професорима историје и директорима присуствовали овом предавању.У уметничком делу програма наступила је певачка група КУД-а“ Азбуковица“ којој се овом приликом топло захваљујемо.

Објављено: 22.09.2022. - 17:28:11