Између слободе и бесмисла
У организацији Библиотеке „Милован Глишић“ синоћ је одржана веома успешна промоција збирке приповедака нашег суграђанина Давида Јаковљевића.Његова прва књига бави се друштвеним околностима у којима живе мали људи, ухваћени у различитим животним ситуацијама.О књизи су веома надахнуто говорили Нада Новаковић, професор српског језика и књижевности, иначе рецезент књиге и наша завичајна књижевница Милунка Полић Поповић. Модератор програма била је директорка Библиотеке Маријана Петаковић.“Победа љубави, правде и истине упркос свим препрекама на које јунак приче наилази једна је од највреднијих идеја, која ове приче чини интересантним и лепим“, истакла је у свом излагању професорка Нада Новаковић. Милунка Полић нагласила је у свом обраћању публици, да је оно што се посебно истиче у овом низу књижевне огрлице приповетки јесте филозофско-рефлексна нит која прати сваку од њих од почетка до краја. Сам аутор, посебно се захвалио Библиотеци „ Милован Глишић“, која је издавач ове књиге, као и свим осталима који су, како је он рекао, учинили да ово дело, у сваком смислу буде лепше и боље.

Објављено: 13.05.2022. - 17:37:02

Књига месеца - април