Најава представе "Сан о Милени"
Милена Павловић Барилли сликарка, поетеса, сценографкиња, илустраторка, претеча савремене мултимедијалне уметнице централна је тема представе.

Представа Сан о Милени настала је из документарног истраживања биографије сликарке у контексту социјалног политичког концепта међуратног периода двадесетог века у ком је живела.

Драматуршку матрицу представе чине писма, документа, критике,дневнички записи, аналитички текстови.

Представа дефинише најважније животне догађаје Милене Павловић Барилли преламајући је кроз призму њених ремек дела – зато представа говори о Милени језиком симбола њене уметности.

Видео рад формулисан је тако да покрива прегршт ликовних репродукција, те скенова докумената и писама уметнице.

Животни, емотивно рационални, спознајни те каријерни успони и падови славне уметнице проблематизују и покрећу вечите теме уметничког пута или пута у уметности – трагање, остварење, живот условљен тржиштем, уметност у раљама капитализма, уметничка слобода, дихотомија наслеђа, трагика историјских околности, свемир појединца, политички аутизам, судар локалног и глобалног, међузависност личног и колективног.

Представа је едукативни, високо поетизовани запис о животу и делу једне од најзанимљивијих локалних уметница која је стекла светску славу.

Објављено: 05.04.2022. - 17:47:58

Књига месеца - април