Одиграна представа “Десет напрема један”
У сали биоскопа у Љубовији синоћ је изведена позоришна представа „Десет напрема један“ по тексту и режији познате глумице Татјане Кецман. Један од разлога зашто смо одлучили да представа ‘Десет напрема један буде одиграна у нашем граду’ јесте то што је свима нама потребно више комедије и смеха у данашњем времену.
Глумица Татјана Кецман, аутор текста и главни лик у представи „Десет напрема један“, истакла је да представа говори о десет различитих жена чији су ликови приказани кроз свакодневне животне ситуације.
„У представи глумим десет жена различитих карактера и животних судбина, али свако од нас ће те жене препознати у некој од жена из нашег окружења. Веома је занимљиво бити у кожи неке наше тетке, баке, мајке, сестре, јер то су, у суштини, даме из нашег комшилука. Када су у питању жене које глумим у представи, прииметила сам да мушкарци воле озбиљне и јаке, али истовремено и нежне“, истакла је Кецманова.
. Представа „Десет напрема један“ представља питку и лагану комедију у којој главна глумица настоји да разотркије жене и открије њихве маске, игре и ситне лажи.
Без много потешкоће, Кецманова је у поменутој представи одиграла десет жена различитих карактера: Сељанчица из Војводине, Босанка која не излази из теретане, жена с југа Србије, гласна жена, богата, проблематична кћерка, плавуша…

Објављено: 08.12.2021. - 16:35:29

Књига месеца - април