Промоција романа „Путеви повратка“
Поводом Дана Библиотеке „Милован Глишић“(6. новембар) синоћ је одржана промоција романа „Путеви повратка“ завичајне књижевнице Загорке Бојичић. Надахнута здравим сеоким животом, српским сељаком, истинским људским вредностима Зага је склопила топлу људку причу, проткану успоменама и сећањима на прошле дане, и неке вредности које су се , на жалост, негде загубиле у савременом свету који данас живимо.
Говорећи о роману наше суграђанке Вања Васић и вероучитељ Јован Секулић су поред осталог истакли, да овај роман није бајка, али да је написан на један танани бајковит начин“.Лепоту села, многи чувају у срцу свом . Људи који су остали на својим огњиштима сачували су лепоту своје куће, своје баште свога срца. И наша професорка је са нама поделила ту лепоту, поделила је љубав и ово дело је дело љубави“ рекао је у свом надахнутом обраћању публици г. Секулић. У музичком делу програма наступила је Анђела Ковачевић, члан певачке групе КУД-а „Азбуковица. Одломке из романа „ Путеви повратка“ читали су Маријана Петаковић, директорка библиотеке "Милован Глишић“ и Милица Стефановић глумица АП „Александар Јоковић“.

Објављено: 08.11.2021. - 13:42:35

Књига месеца - јун