Сајам књига у Београду
Београдски сајам отвара врата редовним активностима својом најпрестижнијом и најпознатијом манифестацијом из области културе Сајмом књига.

Сајам ће бити симболично отворен у суботу 11. септембра на дан када је пре осамдесетчетири године почела прва манифестација у послератној историји Београдског сајма на данашњој сајамској локацији.

Одлуку о одступању од уобичајеног термина донео је Одбор Београдског сајма књига, предвођен академиком Душаном Ковачевићем уз учешће градског секретара за културу, Ивана Карла и сагласност представника удружења издавача – Дејана Папића, председника Удружења издавача и књижара Србије, Зорана Hамовића, председника Удружења професионалних издавача и Жарка Чигоје, представника самосталних издавача.

Овогодишњи Сајам књига биће одржан на традиционалан начин уз учешће излагача и публике и поштовање актуелних епидемилошких мера.

Новину представља продужење трајања манифестације за још један дан, па ће 65. Међународни београдски сајам књига почети у суботу, уместо у недељу и трајаће девет дана, од 11. до 19. септембра.

Слоган Сајма књига је „ПОВРАТАК НАПИСАНИХ“.

Земља почасни гост је Румунија.

Објављено: 23.06.2021. - 12:38:22

Књига месеца - јун