25. Семинар мреже библиотека
У Врујцима је од 1-3. јуна 2021. год. одржан 25. Семинар мреже Библиотеке нашег окружења.Библиотекари из Београда, Ниша,Смедерева, Осечине, Младеновца,Чајетине, Љубовије(библиотекар Стојан Ивановић) и других места у тродневном раду за главну тему имао је „Облике и методе дигиталних комуникација у раду са младим корисницима библиотечких услуга 2021“г. Еминентни предавачи, професори са катедри за библиотекарство упутили су присутне у овладавању вештинама коришћења дигиталних метода и техника интернет сајтова, друштвених мрежа и гугл учионице у комуникацији са младим корисницима. Циљ је унапређење библиотечког пословања са младима у новим условима. Семинар је реализован комбинацијом видео линка на скарт дисплејима најновије генерације и живе речи еминентних стручњака у овој области ( проф. др. Гордана Рудић- шеф катедре за библиотекарство Универзитета у Новом Саду, Младен Максић, ИТ маркетинг консултант,Сандра Рапо-менаџер за маркетинг и оглашавање ЛУКОИЛ Србија-Београд, Мирко Марковић независни библиотекар саветник-консултант –Београд,Исидора Рашић,- маркетинг менаџер портала www.garden. rs и други.)Последњег радног дана семинара организован је „ Сајам идеја“ применљивих свакодневном раду.Семинар је акредитован и носи 6 бодова.

Објављено: 04.06.2021. - 12:18:17

Књига месеца - јун