Међународни дан дечје књижевности
У свету се од 1967. године 2. априла прославља Међународни дан дечје књиге. На тај дан је 1805. рођен Hанс Кристијан Андерсен, дански књижевник и прослављени писац за децу.

Међународни дан дечје књижевности се прославља са циљем да се промовише дечја књижевност и читање, као и да се скрене пажња јавности на потребе најмлађих читалаца.

Сваке године одређује се држава – домаћин која ће организовати манифестацију. Њој је на тај начин пружена прилика да промовише своје ауторе у свету и на својствен начин пошаље поруку деци широм света о важности развијања љубави према књизи.

Због неповољне епидемиолоске ситуације наша библиотека ове године не организује, као уобичајено, разне програме, али подсећамо да библиотека "Милован Глишић" располаже богатим фондом књига за децу и младе у којој свако може пронаћи оно што га интересује.

Објављено: 08.04.2021. - 10:34:01

Књига месеца - април