Светислав Басара добитник Нинове награде
Шездесет седми добитник Нинове награде је Светислав Басара за роман "Контраендорфин", саопштио је жири на онлајн конференцији за медије.
У најужем избору за Нинову награду нашли су се романи: "Слобода говора" Владана Матијевића, "Што на поду спаваш" Дарка Цвијића, "Људи без гробова" Енеса Халиловића, "Прекрасне рушевине" Сава Стијеповића, "Ништа није ничије" Бојана Савића Остојића и "Под оба сунца" Огњена Спахића
Басара је 67. добитник престижне награде НИН. Исто признање добио је за роман “Успон и пад Паркинсонове болести” (Дерета) 2006. године.
Рођен је 21. децембра 1953. у Бајиној Башти. Добитник је више српских награда за књижевност, а његов роман „Фама о бициклистима“(Дерета.) многи сматрају једним најбољих романа девете деценије 20. века.

За роман Фама о бициклистима добио је Награду „Жељезаре Сисак“.Добитник је „Нолитове награде“ за књигу Монголски бедекер

Објављено: 26.01.2021. - 22:19:26

Књига месеца - јануар