Најчитанији наслови у 2020. години
Почетак нове године осим што служи да се ухвати добар залет и искорачи сигурно ка новим плановима подразумева и осврт на претходних 12 месеци и сумирање резултата рада. Запослени у библиотеци „ Милован Глишић“-Љубовија могу потврдити и да у тешким временима читалачко интересовање није опало, напротив дистанце између књига и корисника није било, а у прилог томе говоре статистички подаци и утисак библиотекара. У 2020. години није изостало интересовање читалаца за белетристику. И даље су актуелни класици светске књижевности, домаћа савремена продукција, криминалистички .и љубавни романи, епска фантастика, породичне саге као и дела награђиваних аутора .Најосетљивију категорију корисника Библиотеке чине старији основци које није лако анимирати и приволети читању. Ипак дела Загонетна потрага (Урош Петровић), Позив (Николета Новак), Птица на ветар (Весна Алексић) Нећу да мислим на Праг (Соња Ђирић), Мушки дневник (Душан Пејчић) и др. чине да тинејџери за тренутак одложе своје мобилне телефоне и уроне у чаробни свет књиге.
Најчитаније и најчешће позајмљиване књиге домаћих аутора у библиотеци „Милован Глишић“ у претходној години :

Објављено: 23.01.2021. - 19:37:36

Књига месеца - јануар