Дечија недеља
У Србији се до 11. октобра одржава традиционална "Дечја недеља" под слоганом "Подељена срећа два пута је већа"
"Дечија недеља" ове године ће бити организована на другачији начин него иначе, водећи рачуна о здрављу и безбедности на првом месту деце, а потом и свих осталих учесника манифестације.
"Дечија недеља" слави право деце да уживају у детињству и младости и то је такође прилика да деца покажу своје таленте, вештине и способности.

Основни документ за планирање и спровођење активности током Дечије недеље је Конвенција Уједињених нација о правима детета, усвојена 1989. године, а програмски циљеви пројекта се из године у годину прилагођавају потребама и проблемима деце.

Манифестација представља успешан модел сарадње државе, разних цивилних и професионалних организација, који повезује све важне актере у области заштите дечјих права. И Библиотека „Милован Глишић“ ће низом активности такође обележити овогодишњу Дечију недељу.

Објављено: 06.10.2020. - 23:39:24

Књига месеца - септембар