Прошао пројекат на конкурсу“Градови у фокусу2020“
На конкурсу Министарства културе и информисања „Градови у фокусу 2020“ подржана су 22 пројекта из исто толико градова и општина, у укупном износу од 83,4 милиона динара.На овом конкурсу опредељена су средтва у износу од 3.000 000 динара и за пројекат „КУЛТУРА АЗБУКОВИЦЕ“ ( Реконструкција објекта Дома културе –Библиотека „Милован Глишић“ набавка сценске опреме.Овим средствима у значајној мери повећан је капацитет локалне самоуправе у области културе. Ребалансом буџета услед пандемије вируса Ковид-19, средства намењена овогодишњем конкурсу „Градови у фокусу“ умањена су за близу 40 одсто у односу на почетак године, са 135 милиона на 83,4 милиона динара. И поред смањења укупног буџета Министарства а самим тим и мањег износа намењеног конкурсу, Министарство културе и информисања инсистирало је на очувању конкурса „Градови у фокусу“, имајући у виду да се њиме обезбеђују неопходна средства за развој и обнову у највећем броју случајева девастираних објеката у којима се одржавају културни програми најразличитијих форми, што даје значајан подстицај даљем развоју културног живота у тим срединама Средствима додељеним на конкурсу „Градови у фокусу 2020“ биће створен амбијент за квалитетније услове рада многих домова културе, музеја, архива, библиотека и других установа културе широм Србије.

Објављено: 22.05.2020. - 06:09:05

Књига месеца - јул