Проглашени и награђени најбољи читаоци за 2019. годину
”Није ствар у томе колико књига кошта.Ствар је у томе колико тебе кошта да је не прочиташ.”
Џим Рон

Библиотеке најбоље одсликавају однос једне средине према својој култури. Kао симболичко и дословно средиште културног памћења, библиотека „Милован Глишић“ у Љубовији на најбољи начин илуструје свој статус у нашем граду њен положај, трајност и однос према читаоцима, улива поверење и неопходни оптимизам у времену у којем култ књиге полако одумире.

Већ по традицији, уз скромну свечаност, библиотека “Милован Глишић” из Љубовије на крају сваке календарске године проглашава своје најбоље и најверније читаоце. Тако је било и данас када су епитет најбољих читалаца за 2019. годину понели :

Нађа Петровић/млађи узраст /
Јована Илић/средњи узраст/
Наташа Обрадовић /старији узраст/
Јовица Радовић /одрасли/

Награђеним читаоцима библиотеке директорка Маријана Петаковић уручила је дипломе,поклон књиге, а награђени ће имати бесплатну чланарину за наредну годину.

Објављено: 30.01.2020. - 18:37:00

Књига месеца - мај