„УМ НА ДРУМ“ Агенција за безбедност у саобраћају Р. Србије
Државна Агенција за безбедност у саобраћају Р. Србије и библиотека „Милован Глишић“ из Љубовије организовали су 9. децембра трибину за ученике Гимназије „Вук Kараџић“ *БЕЗБЕДНОСТ МЛАДИХ У САОБРАЋАЈУ“

Представник Агенције за безбедност саобраћаја Душко Пешић говорио је о угрожености младих у саобраћају значају употребе сигурносног појаса, поштовању ограничења брзине,и штетном и погубном утицају алкохола на возаче. Безбедност младих је, поред запошљавања, кључни проблем нашег друшства. И једно и друго захтевају мултисекторски приступ и Министарство омладине и спорта ће кроз све расположиве ресурсе радити на томе да победимо ову лошу статистику. Kод безбедности у саобраћају битне су две димензије - едукација и санкције - рекао је г. Пешић Он је подвукао да санкције морају бити ефикасније, а едукација свакодневна и константна, од вртића до факултета. Према његовим речима, безбедност младих, али и свих осталих учесника у саобраћају, мора бити доминантна тема у медијима и у образовању.

O личном искуству говорио је Славиша Савић, који је задобио трајни инвалидитет у саобраћајној незгоди. Његово предавање „Још увек возим“, пажљиво су слушали сви учени, који су присуствовали трибини. Савић је истакао значај коришћења сигурносног појаса и негативан утицај брзине и алкохола на безбедност.

Објављено: 10.12.2019. - 13:44:15

Књига месеца - мај