У служби отаџбине
Веселин Шљиванчанин, пензионисани официр Југословенске народне армије и војске Југославије написао је још једну књигу, која носи назив “У служби отаџбине” и на промоцији књиге у Љубовији несебично говорио о вољи и мотивима да своје искуство и доживљаје овековечи у својим књигама. Претходне књиге официра Веселина Шљиванчанина “Сине буди човек”, “Бранио сам истину” и “Мед и жуч” су својеврсни осврти на,из његове перспективе, све битне тренутке што његовог учешћа као команданта Југословенских снага у бици за Вуковар 1991. године, што његовом осврту на целокупан поступак који је против њега вођен у Хашком трибуналу у којем је провео пуних 8 година, да би након тога изашао на слободу доказавши да није крив. Kњига “У служби отаџбине” настала је као резултат свих искустава у писању претходних књига и сажетак је свих претходних дела. Она ће се наћи у продаји у највећем тиражу у Америци, јер је према речима самог Веселина Шљиванчанина она добар начин да се у иностранству представи цела истина о поменутом ратном периоду као и о Хашком трибуналу.“Ми смо до краја бранили оно у шта смо веровали. И мука и неправда су ме натерали да напишем ове књиге и истину о ономе што се десило. Био бих нико и ништа да није било мојих војника и старешина који су ме научили како да волим и браним своју земљу,” између осталог је рекао Шљиванчанин.Организатор промоције били су Удружење потомака ратника 1912-1920. “Браћа Рибникар” из Љубовије и библиотека “Милован Глишић”

Објављено: 14.11.2019. - 18:33:32

Књига месеца - март