Изложба академског вајара Бојана Грујића
Академски вајар Бојан Грујић и директорка библиотеке Маријана Петаковић отворили су синоћ изложбу овог уметника ,чије излагање је привукло велики број посетилаца.Изложба у холу биоскопа биће отворена наредних седам дана, тако да ће моћи да је види велики број наших суграђана.
Академски вајар-мастер, ликовни уметник, Бојан Грујић активно се бави вајарством 16, година.Ради као професор ликовне културе у Средњој школи *Вук Караџић* у Љубовији од 2012. године.
Професионална остварења и симпозијуми
Запажена учешћа и награде на међународним изложбама у Италији,Русији,Словенији,Египту,Ужицу, Апатину,
На 11. Фестивалу скулптуре у дрвету *Праздник Топора* Бојан је освојио прво место за најбољу креацију од 145 учесника на највећем фестивалу резбарења моторкама у свету у Томску у Руској федерацији.
ИЗЛОЖБЕ
-стална поставка скулптуре срца у оквиру пројекта и конференцијско-меморијалног центра *Reviving Humanity*у Шарм ЕЛ Шејку-Египат
-*Камен у уметности и архитектури* Галерија универзитетске библиотеке *Светозар Марковић* мај 2018,фебруар 2016. Год,
-изложба скулптура насталих на 21 Међународној Ликовној. Колонији *Злакуса*. Градска галерија Ужице 8 новембар 2016. год.

Објављено: 05.11.2019. - 10:31:26

Књига месеца - октобар