Дечија недеља
Манифестација Дечија недеља се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.

Ове године, Дечија недеља обележава значајан јубилеј, 30 година Kонвенције Уједињених нација (УН) о правима детета, најзначајнијег међународног документа у области људских права који се тиче детета, као и најшире прихваћеног правног инструмента за заштиту људских права.
Од 7. до 13.октобра 2019.године
МОТО:
ДА ПРАВО СВАKО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАKО!
30 ГОДИНА KОНВЕНЦИЈЕ О ПРАВИМА ДЕТЕТА
Библиотека “Милован Глишић” низом програма и активности придружиће се обележавању Дечије недеље.Поред дружења деце са омиљеним писцем планиране су колективне посете предшколаца и ученика нижих разреда библиотеци као и колективно учлањавања љубовијских основаца у библиотеку.

Објављено: 07.10.2019. - 13:01:11

Књига месеца - септембар