Демократизација дигитализације у библиотекама
Предавачи : др.Александра Тртовац, Јелена Андоновски и Наташа Дакић из Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ у Београду. Библиотечки радници, присутни на овом семинару, имали су прилику да се упознају са новим бесплатним алатима за скенирање и транскрипцију рукописног материјала који омогућавају стварање аутоматских транскрипта и претрагу пуног текста путем нових технологија:

1.мобилна апликација DocScan
2. Преносни уређај Scan Tent
3.Платформа Транскрибус-нови алат за рашчитавање материјала, који је претходно скениран помоћу наведених технологија.

Библиотекар Стојан Ивановић и књижничар Гордана Спасојевић представљали су библиотеку “Милован Глишић” из Љубовије на овом семинару.

Објављено: 20.09.2019. - 17:25:57

Књига месеца - октобар