Дејан Алексић са љубовијским основцима
Гостовањем популарног дечијег писца, Дејана Алексића, у Основној школи ‘’Петар Враголић“ из Љубовије обележен је Светски Дан дечије књижевности. Циљ истицања овог важног датума је подизање свести међу ученицима о значају књиге и читања.

Откривао је писац тајне како настају песме и приче, где се налази песничка инспирација и друге занимљивости које су деца пажљиво слушала дуже од сат времена. Писац је казивао одломке из својих дела, кроз интерактивни приступ проткан хумором и ведрином која је ученике убрзо и са лакоћом увукла у свет књижевности и маште. Уживали су сви присутни, од првака до оних најстаријих. Писац је из школе у Љубовији отишао са оценом пет плус од овдашњих ученика. Организатор ове културно-образовне активности била је Библиотека „Милован Глишић“ уз свесрдну помоћ руководства школе „Петар Враголић“. Заслуге за овакав догађај у школи припадају и директору Василију Ђукановићу који подржава веома успешну сарадњу са Библиотеком и активностима које она реализује у циљу, побољшању образовно-васпитног процеса и ширењу културе међу ученицима.

Објављено: 03.04.2019. - 18:51:40

Књига месеца - април