Одржана Међународна конференција библиотекара
У Народној библиотеци Србије, 26. октобра одржана је Међународна конференција библиотекара *Каква нам библиотека треба* у организацији ЕУНИК Србије-мреже културних центара земаља ЕУ у Србији (Института Сервантес,Гете института, Француског и Италијанског института за културу и Аустријског културног форума) у партнерству са Делегацијом Европске уније у Србији и уз драгоцену сарадњу Народне библиотеке Србије, Библиотеке града Београда, Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић“ и Катедре за библиотекарство и информатику Филолошког факултета Универзитета у Београду. Библиотекари из Јагодине, Ваљева, Ужица, Бора, Чачка,Владимираца, Љубовије и још двадесетак градова из Србије учествовали су на међународној конференцији . Чланице мреже имале су прилику да чују како су њихове колеге из библиотека у Немачкој, Француској, Аустрији, Италији, Шпанији унапређивале свој рад и привлачиле млађу публику а шта су све понудили својим корисницима.Посебно интересантне теме односиле су се на :” Млади и адолесценти-случај вечито проблематичне циљне групе,””Библиотека за све-сениори у фокусу иновативних библиотечких услуга, “Рационализација библиотечких простора и услуга”,”Ентеријер библиотека у функцији интеракције са корисницима 21. века и друге теме.

Објављено: 29.10.2018. - 19:31:28

Књига месеца - октобар