Још један успешан наступ АП "Александар Јоковић"
Трећег дана Фестивала комедије „Јован Кнежевић-Цаца“ у Н. Бечеју, 17.10.2018. године, у препуној сали Дома културе, љубовијско АП „Александар Јоковић“ извело је представу „Женидба и удадба“ Јована Стерије Поповића, у режији Боривоја Божанића. По оцени новобечејске публике, која је извођење представе пропратила громогласним аплаузима, „Женидба и удадба „ је тренутно другопласирана представа на Фестивалу, а за глумца вечери изабран је Александар Реновчевић за улогу младожење. Том приликом Маријани Петаковић уручена је лента и Специјална награда за глумачко остварење , по оцени стручног жирија, за улогу маме-кеве Оливере у представи „Свастике“, која је изведена на прошлогодишњем Фестивалу комедије. Jош један успешан наступ АП „Александар Јоковић“ и љубовијских аматера, који су извођењем представе „Женидба и удадба“ показали да су оправдано, у конкуренцији од 15 пријављених, уврштени у 5 одабраних такмичарских позоришних представа на овогодишњем Фестивалу комедије „Јован Кнежевић-Цаца“ у Н.Бечеју који траје од 15.10.-20.10.. Поред АП „Александар Јоковић“, ове године учествују позоришта из Алексинца, Петровца на Млави, Београда и Обреновца, а на завршној вечери, у част награђених, ван конкуренције, АП Нови Бечеј НБ Театар извешће премијерно представу „Сокаком кроз душу банатску“.

Објављено: 20.10.2018. - 13:33:07

Књига месеца - октобар