"Искушења савременог човека и тајна спасења"
“Данас се о много чему пише и полемише, али се, нажалост, веома често заборавља на оно најважније, на човекову душу која је, по речи Спаситељевој, драгоценија од целог света. Заборавља се на душу и њен скривени живот у Богу. То наравно није случајност. Да би се расправљало о теолошким питањима, треба добро изучити теологију. Да би се расправљало о проблемима пред којима се данас Црква налази, треба добро изучити црквену историју. Али да би се говорило и писало о души и њеном животу, треба добро упознати своју душу, али и душе других људи. То је свакако много теже и компликованије него ли изучити теологију или историју Цркве. Човек мора према себи бити веома строг и пажљив да би могао да разликује глас душе од гласа страсти и да би могао да схвати да ли душа стреми љубави према Богу или, пак, љубави према самој себи”,рекао је у својој духовној беседи “Искушења савременог човека и тајна спасења”, отац Рафаило, игуман манастира Подмајине, у оквиру ДУХОВНИХ СВЕЧАНОСТИ АЗБУКОВЕЦЕ 2018. год, која је одржана у дворишту парохијског дома у Љубовији.

Објављено: 17.09.2018. - 19:22:00

Књига месеца - септембар