Отворене Азбуковачке духовне свечаности
Председник општине Љубовија, г. Милован Ковачевић, званично је синоћ отворио Азбуковачке духовне свечаности, манифестацију која за циљ има неговање, проучавање и афирмисање вредности наше православне вере и националне културе.Присутне госте поздравила је и директорка библиотеке Маријана Петаковић, која је између осталог, истакла да овогодишња манифестација, протиче у знаку обележавања значајних јубилеја: 100 година од завршетка Великог рата, осам векова од крунисања Стефана Првовенчаног и обележавања 200 година од постојања цркве СВ. Николаја у Цапарићу. Тим поводом посетиоци су синоћ имали прилику да виде изложбу „Стефан Првовенчани у књижевности и историографији“ о којој је говорила професорка Ивана Хренко из краљевачке библиотеке „Стефан Првовенчани“.
Професор филозофског факултета у Београду Радивој Радић представио је своју књигу „Србија 1217.“-Настанак краљевине.“То је један од најважнијих датума у нашој историји, поготово ако се сагледа и у светлости догађаја који се десио две године касније 1219. године када је образована Српска аутокефална црква.Овом књигом, заједно са проф. Мишићем покушали смо да на научно утемељен али и за широку публику прихватљив начин представимо један врло значајан период. У питању је раздобље од седам деценија 1166-1236. год. истакао је, поред осталог, професор Радић.

Објављено: 11.09.2018. - 16:46:53

Књига месеца - август