Књижевно вече завичајног писца
У организацији библиотеке „Милован Глишић“ синоћ је одржано књижевно вече и представљање најновије књиге завичајног песника Зорана Васића „ПОЉУБАЦ ПУСТИЊЕ“. О књизи и књижевном опусу г. Васића веома надахнуто је говорила професорка књижевности Нада Новаковић“.Грандиозна по обиму, тако и садржајно поема Зорана Васића „Пољубац пустиње“ је најзрелије и најбоље његово дело,“ истакла је професорка Новаковић, и додала да је он сазрео као песник за своју мисију и своју мисао“.Кроз замишљени и очито добро промишљени дијалог Христа и Луцифера песник инплицира искушења сваког човека у судару са сотонским силама било да су демонског порекла или се крију у људском уму,“ истакла је проф. Новаковић. Сам аутор дуго и опширно је говорио о идеји писања епа, вечитој борби добра и зла, и како се оне боре.И публика се живо укључила у тему многобројним питањима и опсервацијама .Да ли је Исус Христ месија или револуционар? Шта су заправо то добро и то зло које се боре? Јесу ли то праисконске силе које се манифестују кроз нас или су то супростављене снаге у нама самима? , само су нека од питања на које смо сви заједно , на синоћној промоцији, покушали да дамо одговоре. Било је веома занимљиво....

Објављено: 28.07.2018. - 18:38:32

Књига месеца - јул