Хуманитарна представа "Женидба и удадба"
Синоћ је ,у сали биоскопа у Љубовији, Аматерско позориште „Александар Јоковић“, које ради у саставу Библиотеке „Милован Глишић“, извело представу „Женидба и удадба“ у оквиру хуманитарне акције „Помозимо Сави“. Сав приход од 27.400 динара-137 продатих карата ( улазнице су плаћали сви) намењен је за помоћ у лечењу нашег суграђанина Саве Савића.
Представа „Женидба и удадба“ Јована Стерије Поповића, коју је режирао Боривоје Божанић, премијерно је изведена у мају 2016. године у Љубовији, а на Фестивалу аматерских позоришта Западне Србије у Пријепољу 2016. године, за улогу Јулке у истој представи ,Соња Мандић добила је награду за главну женску улогу на фестивалу.
Додајмо још да 11. јуна у организацији Дома културе Братунац наши глумци играју представу „Женидба и удадба“ за братуначку публику а сав приход биће такође уплаћен на рачун за лечење нашег суграђанина Саве Савића.

Објављено: 08.06.2018. - 17:36:23

Књига месеца - мај