Дан библиотеке у Сребреници
Посета колегама-библиотекарима поводом Дана Народне библиотеке у Сребреници

Веома успешну библиотечку сарадњу библиотека „Милован Глишић“ из Љубовије и Народна библиотека Сребреница у Р Српској негују и баштине већ дуги низ година.Поводом Дана Народне библиотеке Сребреница, који је обележен 30. маја 2018. год. библиотекари из Љубовије, својим присуством увеличали су овај сребренички јубилеј.На почетку програма госте је поздравила директорка библиотеке Јована Ракић а у културном делу посетиоци су могли да виде изложбу „Петар Кочић у стрипу“која је реализована у сарадњи са Универзитетском библиотеком из Бања Луке и коју су до сада могли да виде само посетиоци у Санкт Петерсбургу и Бања Луци.Завичајна књижевница Стана Продановић промовисала је своју нову књигу афоризама „Фразе из вазе“ Народна библиотека Сребреница започела је са радом 1959. године, када Савет за просвету и културу СО Сребреница обезбеђује средства за куповину неколико стотина књига. Године 1961. фонд Библиотеке обогаћује се са књигама из Лечилишта Губер након чега започиње озбиљније и систематско обогаћивање књижног фонда и каталогизирање. У оквиру Народног универзитета “Звонимр Шубић” Библиотека 1967. године добија на коришћење простор од 108 квадратних метара, када се први пут издваја Дечије одељење. Библиотека је у том периоду имала и два истурена одељења, у Скеланима и Подравању, која су била смештена у основним школама али која услед недостатка средстава нису дуго радила.
Данас Народна библиотека поседује 36.540 библиотечких јединица, простор од 444 квадратна метра и формирано дечије одељење, Одељење стране књиге, Научно и стручно одељење као и Рефералну, Завичајну збирку и Збирку старе и ретке књиге.

Објављено: 31.05.2018. - 20:36:58

Књига месеца - септембар