Педагошки час у библиотеци
Да се обрада наставне јединице или утврђивање градива из српског језика и књижевности може успешно реализовати и ван учионице потврдили су ученици друге године средње школе „Вук Караџић“ из Љубовије који су са својом професорком Соњом Мандић, били у посети нашој библиотеци. Циљ посете био је упознавање са радом библиотекара и начином обраде књишке грађе.Ученици су показали велико интересовање за ову област, а посебно су била занимљива питања о раду и функционисању буиблиотечких услуга у посебним центрима које поседују библиотеке као што су геронтолошке установе, казнени заводи, школске библиотеке и сл. Наше библиотекарке Гордана Спасојевић и Јасмина Јефтенић говориле су гимназијалцима о раду дечијих одељења у јавним библиотекама, приступу специфичној књижној грађи, информационим системима и програмима који се користе у библиотечко-информационој делатности коришћењу фондова и другим питањима из ове области.

Објављено: 27.04.2018. - 16:36:17

Књига месеца - април