"Хор бечких дечака" у Љубовији
Пеца, Ирфан и Бода одушевили публику

"Сат и по овација, аплауза, смеха", укратко би гласио извештај са синоћне позоришне представе београдских професионалаца.Предраг Ејдус, Ирфан Менсур и Бода Нинковић у комедији “ХОР БЕЧКИХ ДЕЧАКА” играли су лако, без даха остављајући љубовијску публику, забављајући се на сцени. - Ово је трагикомедија, коментар на живот данас, не само у дијаспори, већ и овде. Играм човека који је жртва транзиције. Не сналазим се у променама друштвеног система, транзиције из социјализма у капитализам. Ова врста капитализма је нека врста неоробовласничког система. Дивљају све непоштене и нелогичне варијанте. Читаве генерације губе послове, морају да се сналазе. За људе у годинама веома је стресно и компликовано сналажење, посебно у иностранству, готово трагично - рекао је Ејдус о свом лику Аце. Представа је играна по тексту Мирољуба Недовића у адаптацији и режији Ирфана Менсура. Љубовија је изградила позоришну публику, свет који долази редовно на представе, који се приклонио позоришту као једном од излаза од сивила. Зато ћемо са сваком новом представом долазити у Љубовију да се проверимо изјавио ја г. Менсур о свом гостовању у Љубовији.. Уживали смо вечерас, као и публика - рекао је Бода Нинковић. Представа је на први поглед, тужна прича о три гастарбајтера у Бечу, али на други, реч је о комедији и нашем менталитету, од кога не можемо и не треба да бежимо. Смех, шарм и нагон за преживљавањем, одржавају наше јунаке који су у позним годинама постали гастарбајтери. Ипак, један од њих ће се после годину дана "неиздржа" вратити кући, иако зна да га тамо чека - ништа. Али он без тог "ништа" не може..Ко је пропустио синоћну представу нека нађе начин да је погледа. Заиста вреди....

Објављено: 18.04.2018. - 19:19:00

Књига месеца - септембар