Љубовијски читаоци са својом омиљеном списатељицом
Готово пуна два сата трајало је синоћно књижевно вече наше најчитаније списатељице Јелене Бачић Алимпић у Љубовији.Многобројни љубитељи писане речи и поштоваоци ове ауторке могли су да уживају у њеном, веома надахнутом и спонтаном обраћаљу публици.
“Књига је моја вечна љубав”, рекла је између осталог, додавши да је не дотиче то што се у Србији замера новинарима који објаве бестселере, као и да се не правда никоме, да је одговорна пред собом и Богом и да квалитет доказују тиражи и читаност.”Када су ваше књиге три године заредом прве на листи најчитанијих у народним библиотекама Србије, онда је свако правдање излишно. Ако желите да знате шта ме лично испуњава, и шта је оно што радим пуним срцем-пишем”, изјавила је позната ауторка.Јелена Њен најновији роман, Кофер из Берлина први је после Београда и Новог Сада имао промоцију у Љубовији. То је по мом мишљењу најзрелији роман до сада истакла је г. Бачић и пуно труда сам уложила у њега.Јелена Бачић Алимпић је радила као новинар и аутор документарних телевизијских емисија, а добитница је многих награда за телевизијско стваралаштво и новинарство. Ауторка је романа бестселера „Рингишпил“ који је награђен „Златним Хит либером“, а њен други роман „Писмо госпође Вилме“ и трећи „Последње пролеће у Паризу“ такође су постали бестселери и награђени овом наградом.
У октобру месецу 2015. године објављен је њен четврти роман „Ноћ када су дошли сватови“, прва књига из трилогије „Kазна за грех“, која је поставила нове рекорде у продаји и читаности. Друга књига из трилогије „Kазна за грех“, и ауторкин пети роман „Kњига успомена“, објављен је у фебруару 2016.године.Трилогију заокружује књига “Молитва за опроштај” и последњи роман “Нигде нема те.”
После књижевне вечери ,још готово читав сат Јелена Бачић Алимпић је потписивала свој нови роман” Кофер из Берлина “и ћаскала са својим читаоцима.

Објављено: 13.04.2018. - 07:56:22

Књига месеца - јун