Промоција књиге Небојше Јеврића
У организацији Библиотеке „Милован Глишић“ и Цркене општине Љубовија, синоћ је , у препуном, Парохијском дому храма св. Преображења Господњег у Љубовији, одржана промоција књига Ратна трилогија Небојше Јеврића, новинара, публицисте и књижевника. Небојша Јеврић је дугогодишњи ратни репортер Дуге, Војске Крајине и других часописа и новина, аутор књига Адамова глава/Црни кофер, Тихи рат, Српски рулет, Херој на магарцу путује у Хаг, Кокошињи рат, Фајронт, Бајке, Луда кућа.

Небојша Јеврић, ушао је у књижевност 1981. године објавивши књигу прозе Црни кофер у знаменитој едицији Пегаз.Из тог Пандориног “кофера” се потом развио ратни извештач и хушкач који је прошпартао српске земље уздуж и попреко.Јеврић је у Дуги пекао занат са звездама српског журнализма: Љиљаном Хабјановић Ђуровић,, Мирјаном Бобић Мојсиловић, Вањом Булићем, Момом Капором и другима.

Објављено: 22.08.2017. - 16:34:57

Књига месеца - март