Лидери дигиталног света у библиотекарству
Универзитетска библиотека“Светозар Марковић“ у Београду била је домаћин обележавања вредног јубилеја Интернет клуба из Љига који је прославио 25. година успешног рада и који је оснивач прве српске виртуелне библиотечке мреже „Библиореке нашег окружења.“ У поздравној речи присутнима, обратио се управник универзитетске библиотеке проф. Александар Јерков, који је истакао да се захваљујући интернет клубу Љиг проширио у виртелном свету тако да је постао једна врста библиотечког и информационог мегалополиса.Захваљујући активностима Интернет клуба библиотекарство ће обележити век пред нама истакао је поред осталог г. Јерков. У својој беседи о свим овим годинама које су остале иза нас г. Мирко Марковић је истакао да је било доста тешкоћа и изазова али да је захваљујући тимском раду и визији ова идеја заживела и даје вредне резултате који су видљиви и препознатљиви не само у Србији веч и читавом свету. Заслуженим појединцима и установама уручене су пригодне награде а на крају представњена је визија и план о новим активностима и пројектима. Библиотека „Милован Глишић“ из Љубовије чланица је , од самог осниивања , пројекта „Библиотеке нашег окружења“ а први семинар Интернет мреже у библиотекарству одржан је баш у Љубовији пре 25. година. Обелажавању овог вредног јубилеја Библиотеку“ Милован Глишић“представљао је библиотекар Стојан Ивановић.

Објављено: 09.02.2024. - 08:30:20

Књига месеца - јануар