Савремена библиотека за децу и младе
Набавком и инсталирањем опреме у Библиотеци “Милован Глишић”од 4. до 13. децембра 2023. год. завршен је пројекат техничког опремања дечијег одељења библиотеке које је финансирало Министарство Културе Р. Србије у области библиотечко-информационе делатности у износу од 500.000,00 динара.Набављена су три рачунара, два лап -топа, један штампач, интерактивна табла, и један пројектор са електричним платном са даљинским управљачем.Све ово има за циљ да подстакне интересовање деце за књигу, читање, креативно изражавање, као незаобилазни део образовања, културе и информисања. Лепо уређен простор, пријатна атмосфера и велики број наслова одлике су Дечјег одељења наше Библиотеке. У склопу одељења је простор прилагођен најмлађима, за лако претраживање понуђених књига, сликовница, енциклопедија, стрипова и часописа. Велика читаоница, опремљена савременом видео технологијом, омогућава организовање колективних сусрета са предшколцима и школарцима, уз многобројне активности промовисања књиге и читања. У интернет кутку наши млади корисници могу користити интернет претраживање и уживати у разним садржајима. Трудимо се да пратимо интересовања и потребе наших корисника и да испунимо њихова очекивања. Пројекат “Техничко опремање Дечијег одељења :”Савремена библиотека за децу и младе” такође има за циљ осавремењавање библиотечког пословања ради што квалитетнијег и ефикаснијег пружања услуга најмлађим корисницима. Један од циљева овог пројекта, је да применом модерне технологије у дечијем стваралаштву, подстакнемо децу и младе да увиде и решавају проблеме на нов и конструктиван начин користећи књигу и читање као незаобилазни елемент људског стваралаштва, образовања и културе.Циљне групе су деца предшколског узраста, ученици основне и средње школе и остали млади корисници.

Објављено: 13.12.2023. - 13:30:58

Књига месеца - мај