Поводом Дана Библиотеке „Милован Глишић“
У понедељак, 6. новембра 2023. год.у 19.00 часова у Сали биоскопа у Љубовији, на велико задовољство публике, биће изведена представа „Пут великана“, по тексту Бошка Пулетића, поводом 136. година од рођења прослављене српске глумице Живане Жанке Стокић.

„Пут великана“ је прича о великанима позоришне уметности с почетка двадесетог века. Дан уочи Нушићеве смрти, обилазе га пријатељи, колеге, глумци које је волео и који су њега дубоко поштовали и волели. Миливоје Живановић, Жанка Стокић, млада глумица Јаворка, у вечитом камчењу нове улоге, касније се појављује и Љубинка Бобић.

Да би разонодили и орасположили вољеног Нушића, пуни досетки, песме и анегдота приказујући једно прошло време, кад је позориште у Србији значило више од живота.

Духовита, забавна, али и сетна прича о једном времену, пуном носталгије, зачињено урнебесним причама о ондашњем начину живота, али такође и драматичним судбинама ових великана српске уметности.

УЛАЗ ЈЕ СЛОБОДАН!

ВИДИМО СЕ У ПОЗОРИШТУ!