Највећа српска стратишта
У Парохијском дому у Љубовији, у организацији Библиотеке „Милован Глишић“ синоћ, на Петровдан , одржана је промоција књиге Јасеновац, Козара Јадовно.О овим највећим српским стратиштима, веома надахнуто, говорила је ауторка књиге Биљана Живковић, публициста и писац. Она је истакла да у првом делу књиге у поглављу „Јасеновац и сребренички мит“, своје место су нашли интервјуи који се баве , за нас болним темама-Јасеноцем и Сребреницом.Казивање Зорке Скиба из Копривне „Васкрсење Зорке Делић“ најпотреснија је исповест у овом новинарско-документаристичком штиву.Мада је разговор обављен фебруара 2010. год. лист „Печат“ је чекао православни Васкрс за објављивање трагичне приче о девојчици Зорки из Крухара која је за време Другог светског рата преживела јаму, клање, Јастребарско: на чудесан начин надмудрила је смрт и усташку каму.Зорка је наша драгоцена национална вредност и историјска читанка. Она на најболнији начин сведочи истину о ужасном страдању нашег народа у Јасеновцу и српске деце у Јасребарском, нагласила је госпођа Живковић.Затим су се ређале бројке невино страдалих Срба, трагичне судбине и све оно што је задесило наш недужни народ у време стварање усташке државе.Модератор програма била је Маријана Петаковић, која је прочитала и неколико песама које такође успешно пише Биљана Живковић.

Објављено: 13.07.2022. - 20:32:39

Књига месеца - јун