Промиција библиотеке и читања
За библиотечке раднике Мачванског округа, матична библиотека у Шапцу организовала је стручно предавање на тему „ Промоција библиотека и читања“ проф. др.Гордане Стокић Симончић са Катедре за библиотекарство Филолошког факултета у Београду.Ово предавање пратили су и наши библиотекари Стојан Ивановић и Гордана Спасојевић
Говорећи о развоју библиотека кроз време професорка је истакла да историја библиотека открива да се оне формираjу на оном нивоу економског развоja друштва који омогућава
издржавање библиотеке, а да посебну погодност за њихов развој чине економска и политичка стабилност заједнице.

„Предајући већ годинама Историју књиге и библиотека

на Катедри за библиотекарство и информатику Филолошког факултета у Београду, могу са приличном сигурношћу да тврдим да историја није међу омиљеним дисциплинама српске младежи, нити је, долазећи на студије, знају довољно,“ истакла је поред осталог професорка Симончић.Она је још рекла да је
у суиздаваштву Градске библиотеке у Панчеву и Филолошког факултета у Београду објављен зборник радова „Библиотека кроз време: прилози општој историји библиотека до 16. века”, у коме је на 261 страни, кроз петнаест радова, хронолошки представљен историјски развој библиотека, од њиховог настанка до 16. века

Објављено: 07.04.2019. - 06:30:52
Дејан Алексић са љубовијским основцима
Гостовањем популарног дечијег писца, Дејана Алексића, у Основној школи ‘’Петар Враголић“ из Љубовије обележен је Светски Дан дечије књижевности. Циљ истицања овог важног датума је подизање свести међу ученицима о значају књиге и читања.

Откривао је писац тајне како настају песме и приче, где се налази песничка инспирација и друге занимљивости које су деца пажљиво слушала дуже од сат времена. Писац је казивао одломке из својих дела, кроз интерактивни приступ проткан хумором и ведрином која је ученике убрзо и са лакоћом увукла у свет књижевности и маште. Уживали су сви присутни, од првака до оних најстаријих. Писац је из школе у Љубовији отишао са оценом пет плус од овдашњих ученика. Организатор ове културно-образовне активности била је Библиотека „Милован Глишић“ уз свесрдну помоћ руководства школе „Петар Враголић“. Заслуге за овакав догађај у школи припадају и директору Василију Ђукановићу који подржава веома успешну сарадњу са Библиотеком и активностима које она реализује у циљу, побољшању образовно-васпитног процеса и ширењу културе међу ученицима.

Објављено: 03.04.2019. - 18:51:40
Прикажи страну:   <<        >>