Ноћ Богова
Љубитељи позоришне уметности у Љубовији који су синоћ у великом броју,присуствовали представи Ноћ Богова , могли су да уживају у сјајној глуми београдских професионалаца Дејана Луткића, Војина Цветковића и Небојше Илића

Динамичан комад о љубави, пријатељству и владању, пун неочекиваних обрта који позоришној публици задржавају дах, у протеклих четврт века имао је чак 19 позоришних премијера широм света од Сарајева, Марибора, Подгорице и Мостара до Вашингтона, Мелбурна, Софије, Прага…

“Једне вечери на десетогодишњицу пријатељства краљ Луј 14 (Ћетковић), дворска луда (Луткић) и писац Молијер (Илић) се заједно опијају евоцирајући успомене на прохујала времена. Усред весеља, краљ открива да је сазнао да њих двојица играју фарсу о њему у којој га исмејавају, па присиљава своје пријатеље да ту фарсу одиграју само за њега.”

“Kомад ставља своје јунаке на муке којима су људи изложени од кад живе у заједницама. Човек који је разапет између жеље да уради оно што осећа да је праведно и начина како мора да живи у свету и односи се према моћнијима од себе. Kако моћнији од нас никад нису сигурни у нашу љубав и да ли је она само из интереса или је искрена. И да ли су најмоћнији и даље уопште људи као ми остали?”

Објављено: 21.09.2022. - 12:18:04

Књига месеца - август