Свечано отворене 7. „Духовне свечаности Азбуковице“
Промоцијом књиге „150 година варошице Љубовија 1941-2021“ и наступом певачке групе КУД-а „Азбуковица“ синоћ су почеле , седме по реду,“ Духовне свечаности“ које ће трајати до петка, 23. септембра.О књизи су, поред аутора Милана Младеновића, веома надахнуто говорили и остали сарадници који су учествовали да ова монографија угледа светлост дана проф. др. Милан Пантић, Милојко Ивановић, проф. Хаџи-Цветојевић Цвеле и Саша Марковић. Професионално ангажован као службеник Општинске управе Љубовије Младеновић своју љубав према завичају исказује двадесетогодишњим истраживачким радом прошлости свога краја. У почетку је његова истраживачка активност била усмерена ка проучавању азбуковачких села и родослова фамилија, затим теме везане за ратна дешавања у Азбуковици, да би круна његовог рада била монографија завичаја.“Ову књигу пажљиво сам прочитао више пута у рукопису, мислим да је она права драгоценост и зато се цењеном аутору у име свих Вас, поштовани читаоци, и у своје име захваљујем и топло је препоручујем“ истакао је , поред осталог проф. Хаџи Сретен Цветојевић Цвеле.

Објављено: 20.09.2022. - 12:14:40

Књига месеца - август